![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 11543300
*
nr 1154 3300
Ulf Wahlberg
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Skrotbilar, 1994, signerad och numrerad 36/360, motivet: 27x37
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 18:50:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 22:25:49
1
500 kr
6/1 18:20:25
2
700 kr
8/1 14:55:38
1
700 kr
8/1 14:55:38
2
700 kr (Budbetjänt)
8/1 14:55:59
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Läs mer om Ulf Wahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skrotbilar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf wahlberg
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08
*
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ulf Wahlberg
nr 1154 3300
Ulf Wahlberg
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Skrotbilar, 1994, signerad och numrerad 36/360, motivet: 27x37
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/1 22:25:49 | 1 | 500 kr |
6/1 18:20:25 | 2 | 700 kr |
8/1 14:55:38 | 1 | 700 kr |
8/1 14:55:38 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
8/1 14:55:59 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1938.Läs mer om Ulf Wahlberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skrotbilar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf wahlberg
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08